Statybinių medžiagų atsparumas išbandytas ugnimi
(nuotraukų albumas)

Algis Masys, www.DELFI.lt
2001 spalio mėn. 31 d. 06:46
Dirbtinis gaisras
DELFI

Antradienį netoli Vilniaus esančiame Ugniagesių rengimo centre pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse surengtas unikalus bandymas: statyboje naudojamos šilumą izoliuojančios medžiagos buvo išbandytos kritinėje situacijoje – specialiai tam tikslui sukelto gaisro metu.

Valstybinės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras" (SPSC) surengtame bandyme ugniai buvo atiduoti du pastatų modeliai. Bandymą Valčiūnuose stebėjo mokslininkai, teisės bei statybos specialistai iš Vakarų Europos.

Statinių modeliai, pasak SPSC direktoriaus Roberto Enciaus, buvo suprojektuoti ir pastatyti remiantis dažniausiai pasitaikančiu administracinio pastato viršutinio aukšto lengvos konstrukcijos sprendimu, naudojant labiausiai šioje srityje paplitusias statybines medžiagas.

Vienas iš pastatų stogas buvo apšiltintas naudojant putų polistireną, o kitas – mineralinę vatą. Dirbtinai sukelto gaisro metu buvo bandoma įvertinti, kuri iš medžiagų priešgaisrinės apsaugos atžvilgiu yra tinkamesnė ir rekomenduotina naudoti tokio tipo statiniuose.

Bandymo rezultatus Aplinkos ministerijos įsteigtas SPSC ketina paskelbti maždaug po dviejų savaičių. Ateityje, pasak R.Enciaus, ketinama rengti ir daugiau panašių bandymų – bus išmėginamos šilumą izoliuojančios medžiagos, metalinės konstrukcijos, atitvaros ir kt.

Bandymų kaštus, pasak R.Enciaus, padengia SPSC ir šio centro rėmėjai.

Žiūrėkite taip pat:
 • SPSC tinklapis
 •  
  Dirbtinis gaisras
  Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras
  Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras
  Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras
  Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras
  Dirbtinis gaisras Dirbtinis gaisras  UAB Rockwool
  A. Goštauto g. 40B
  LT-01112 Vilnius
  Tel. (8-5) 2126024
  Faks. (8-5) 2124492
  El. paštas: office@rockwool.lt
  www.rockwool.lt